Jak dbać o tatuaż?

Tatuaże to jeden z najlepszych sposobów na wyrażenie siebie. Przede wszystkim należy pamiętać, że istnieją setki technik tatuowania i tysiące popularnych wzorów. Zajmie Ci dużo czasu, troski i staranności, aby znaleźć projekt, który najbardziej Ci się spodoba. Warto mieć na uwadze, że tatuaże zyskują na popularności i ważne jest, aby utrzymywać je w dobrym stanie. Musisz dbać o swój tatuaż podczas gojenia i po.

Krótka historia tatuażu

Tatuaże to forma zdobienia ciała, która istnieje od 5000 lat. Służyły jako ceremonialne lub zwyczajowe praktyki w różnych starożytnych kulturach i narodach, w tym w kulturze maoryskiej tahi moko i w kulturach historycznej Japonii.

W jakim miejscu zrobić tatuaż?

Czynnikiem decydującym o wyglądzie tatuażu jest jego umiejscowienie na ciele. Przednia część tułowia i ramiona są popularnymi lokalizacjami, ale istnieje możliwość wyboru, w tym pleców, dolnej części pleców i nóg, kostek i ramion. Co więcej, niektóre kobiety wybierają małe tatuaże, które można umieścić w dowolnym miejscu.

Sposoby pielęgnacji tatuażu

- Zawsze staraj się utrzymywać ciało w czystości w miejscu, w którym znajduje się tatuaż

- Chroń tatuaż przed basenami przez co najmniej miesiąc oraz przez 2 tygodnie unikaj siłowni

- Miej pod ręką krem nawilżający. Używaj go 2 lub 3 razy dziennie, aby zapewnić skórze zapas nawilżenia

- Daj sobie wystarczająco dużo czasu na wyzdrowienie podczas tego procesu. Tatuowanie nie powinno być bolesne; jeśli jednak czujesz, że coś może być nie tak, warto udać się do lekarza lub skontaktować ze studiem tatuażu.

Jak dbać o tatuaż?

Oto kilka produktów, których można używać do pielęgnacji tatuaży

Oliwa z oliwek – ten olej jest dobry dla suchej skóry i do gojenia, zapobiega również tworzeniu się strupów po wygojeniu się tatuażu.

Krem z filtrem – Chroń swój tatuaż kremem z filtrem przed słońcem

Jeśli jesteś uczulony na którykolwiek z tych produktów, pamiętaj, że zawierają one takie rzeczy, jak oleje orzechowe lub inne specyficzne składniki, które mogą podrażniać skórę lub pogarszać objawy alergii.