Makijaż świąteczny – jaki powinien być?

Główna zasada w wizażu mówi, że rodzaj makijażu musi być dopasowany do okoliczności. Jedną z nich jest Boże Narodzenie. W święta makijażyści odradzają ekstrawaganckie wydania. Polecają pójście w klasykę, jaką jest tradycyjna kreska, odcienie beżu czy łososia, policzki delikatnie muśnięte różem w zależności od typu urody. Czym jeszcze powinien się charakteryzować makijaż świąteczny?

Make up świąteczny – cechy

Makijaż świąteczny powinien być subtelny i klasyczny. Kolorami, które podkreślą wyjątkową urodę kobiet w trakcie świątecznych spotkań będzie beż, odcienie łososia oraz ciepłej moreli. Na święta idealnie komponuje się makijaż w neutralnych kolorach w połączeniu z klasyczną kreską. Osoby, które czują się w tych tonacjach niekorzystnie mogą przyciemnić zewnętrzne kąciki odcieniem brązu, śliwki czy też oliwki.

Jak już wspomniano makijaż Bożonarodzeniowy wyróżnia kreska narysowana na górnej powiece. Jej grubość powinna być dostosowana do indywidualnych preferencji, może być cienka, gruba, bardziej wyrazista czy też roztarta. Jej celem jest uczynienie makijażu bardziej odświętnym oraz ma za zadanie wyróżnić oko. Do bardziej wyrazistych kresek zaleca się użycie eyelinera. Malowanie powinno się zacząć od połowy powieki w kierunku zewnętrznym, a następnie powinno nastąpić domalowanie reszty kreski w kierunku wewnętrznego kącika oka, zdaniem wielu wizażystów. To opcja dla kobiet dobrze czujących się z taką kreską i posiadających większe umiejętności makijażowe. Dla mniej doświadczonych kobiet poleca się tradycyjną kredkę, którą należy subtelnie rozetrzeć, co pozwoli zatuszować powstałe niedoskonałości kredki.

Makijaż świąteczny – jaki powinien być?

Dodatkowe rady

Malując oko warto rozświetlić okolice oczu kolektorem oraz specjalnym rozświetlaczem, co nie tylko odświeży twarz, ale nada jej również młodszego i wypoczętego wyglądu. Przy delikatnym makijażu oka można postawić na wyraźny makijaż ust. Świetnie komponować się będą usta w kolorze czerwonym, wiśniowym czy bordo. Osoby, które nie lubią tak mocnych kolorów z powodzeniem mogą postawić na bardziej naturalne odcienie ust.