Co warto wiedzieć na temat koron protetycznych?

Zadbany, naturalny i estetyczny uśmiech jest w dzisiejszych czasach bardzo ważny. Jeżeli chcielibyśmy poprawić wygląd zęba, ponieważ jest on zniszczony lub złamany to możemy skorzystać z takiego rozwiązana jak korony zębowe. To właśnie za pomocą korony możemy przykryć, wzmocnić i ochronić zaatakowany przez próchnice lub uszkodzony ząb. Co zatem warto wiedzieć na temat takiego rozwiązania?

Korony zębowe – podstawowe informacje

Korony zębowe to uzupełnienia protetyczne, które można zastosować do poprawy kształtu, położenia czy też barwy zębów. Maja one postać nakładek/czapeczek i bardzo dobrze sprawdzają się do rekonstrukcji zębów uszkodzonych, zniekształconych, startych czy też leczonych kanałowo. W zależności od stanu naszego uzębienia stomatolog może przymocować nam koronę dentystyczną zarówno do pozostałości istniejącego zęba, jak i do sztucznego korzenia zęba, czyli do implantu zębowego. Warto również dodać, że kilka koron stomatologicznych, które osadzone zostały na zębach filarowych i które połączono ze sobą przęsłami tworzą tak zwany most protetyczny. Korony zębowe dają bardzo dobre efekty estetyczne, swoim wyglądem nie odbiegają w żaden sposób od naturalnych zębów. Wyróżniamy różne rodzaje koron ceramicznych, są to np.: korony porcelanowe na podbudowie metalowej, korony porcelanowe na podbudowie ceramicznej czy też korony pełnoceramiczne. Wielu pacjentów decyduje się na wybór koron pełnoceramicznych, ponieważ to właśnie one są najbardziej estetycznym rozwiązaniem. Ponadto korony pełnoceramiczne są bezpieczne w stosowaniu, odporne na środowisko jamy ustnej i idealnie pasują pod względem kolorystycznym do pozostałych zębów. Trwałość korony w dużym stopniu zależy od właściwej pielęgnacji jamy ustnej. Co prawda koronie nie grozi próchnica, ale krawędź korony i naturalnego zęba to obszar, który w przypadku braku właściwej higieny może ulec zniszczeniu. Jeżeli jednak będziemy prawidłowo dbać o swoje zęby to korona protetyczna może posłużyć nam przez naprawdę bardzo długi okres czasu nawet przez kilkanaście lat.

Co warto wiedzieć na temat koron protetycznych?

Dlaczego warto zdecydować się na cyfrowe leczenie protetyczne?

W dzisiejszych czasach mamy to szczęście, że możemy skorzystać z nowoczesnej metody leczenia protetycznego, jaką jest leczenie cyfrowe. Jest to leczenie szybkie, precyzyjne i co najważniejsze bezpieczne i komfortowe dla pacjenta. Nowoczesne skanery wewnątrzustne to doskonała alternatywa dla osób, które nie tolerują standardowych wycisków. Cyfrowe leczenie protetyczne jest tak chętnie wybierane również z tego względu, że skraca czas leczenia. Jeżeli więc chcielibyśmy skorzystać z tej zaawansowanej metody leczenia protetycznego i interesują nas wysokiej jakości korony zębowe kraków to z całą pewnością warto zapoznać się z ofertą gabinetu Indexmedica. To tu czeka na nas szeroki wybór uzupełnień protetycznych. Ponadto w Indexmedica możemy liczyć na profesjonalną obsługę wykwalifikowanego personelu. Warto, bowiem zaznaczyć, że jakość obsługi pacjenta jest tu na naprawdę wysokim poziomie.