Angielski dla dzieci w Krakowie - od jakiego roku życia warto rozpocząć naukę?

Wczesne rozpoczęcie nauki języka angielskiego bardzo często wiąże się z szybszymi i lepszymi efektami. Dzieje się tak, ponieważ między 3. a 9. rokiem życia dzieci najłatwiej przyswajają nowe informacje oraz wiedzę. Z tego powodu rodzice często decydują się na zapisanie swoich pociech na zajęcia w szkołach językowych jeszcze w latach, w których dopiero rozpoczynają naukę w przedszkolach czy w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dlatego warto dowiedzieć się, jaki wiek dziecka jest najlepszy do rozpoczęcia nauki języka obcego i ułatwić mu późniejsze płynne porozumiewanie się po angielsku.

Pierwsze zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w Krakowie - na czym powinny polegać?

Opanowanie języka angielskiego w późniejszych latach stwarza wiele cennych możliwości rozwoju, które dotyczą nie tylko wyboru studiów czy łatwiejszego znalezienia pracy, ale także możliwości podróżowania i poznawania nowych kultur. Warto jednak pamiętać o tym, że pierwszy kontakt z językiem angielskim ma bardzo duży wpływ na to, jakie podejście będzie miało dziecko do jego nauki. Zasypywanie małych dzieci definicjami, nowymi słówkami czy niezbyt ciekawą teorią często sprawia, że młodzi ludzie tracą motywację do nauki i zaczynają kojarzyć ją z przykrym obowiązkiem, a nie z przyjemnością. Z tego też powodu wybór dobrej pierwszej szkoły językowej z angielskim dla dzieci w Krakowie staje się inwestycją w ich przyszłość, a także szansą na nawiązanie znajomości z innymi dziećmi i na naukę pracy w grupach.

Angielski dla dzieci w Krakowie - od jakiego roku życia warto rozpocząć naukę?

Wybierając pierwszą szkołę z językiem angielskim dla dzieci w Krakowie, warto między innymi zwrócić uwagę na stosowane przez nią metody nauki. Godną uwagi propozycją będzie szkoła stawiająca przede wszystkim na mówienie, z którym uczący się obcego języka często miewają największe problemy. Oprócz tego zajęcia dla małych dzieci powinny wzbudzać ich ciekawość związaną z poznawaniem nowych wyrażeń czy zasad gramatycznych - należy przy tym wspomnieć, że zasady gramatyczne również powinny być tłumaczone w jak najprostszy sposób, który będzie wykorzystywał wiele przykładów i w niektórych sytuacjach tłumaczył gramatyką angielską z wykorzystaniem analogicznych wyrażeń z języka polskiego. Niezwykle cennym materiałem edukacyjnym stają się ponadto bajki, ilustrowane książeczki oraz piosenki i gry planszowe dla dzieci.

Najlepszy wiek do nauki języka angielskiego - kiedy zapisać dziecko na zajęcia?

Język angielski nauczany w przedszkolach i szkołach zwykle prowadzony jest w grupach liczących zbyt dużo dzieci, co utrudnia skuteczne wytłumaczenie zasad gramatycznych czy naukę podstawowego słownictwa. Dlatego dziecko warto zapisać na dodatkowe zajęcia nawet tuż po ukończeniu 3-5. roku życia - wówczas nauka powinna opierać się przede wszystkim na zabawie i na poznawaniu najważniejszych słów (czyli podobnie jak nauka języka polskiego). Tego typu angielski dla dzieci w krakowie którego nauka odbywa się poprzez zabawę i komunikację, oferuje między innymi szkoła językowa Mr Brown prowadząca zarówno zajęcia indywidualne, jak i w niewielkich grupach.