Co będzie modne w nadchodzącą wiosnę i lato?

Powoli kolekcje w sklepach będą zmieniane na te, które będą królowały wiosną i latem. Mimo, iż zima za pasem to warto dowiedzieć się co będzie modne w nadchodzącym sezonie. Głównym motywem przewodnim wiosenno-letnich trendów będzie różnorodność.

Trendy wyznaczone przez wybiegi mody

Trendy na wiosnę i lato wyznaczane są zawsze na wrześniowych pokazach mody w Paryżu, Nowym Jorku, Mediolanie i Londynie. To cztery najważniejsze tygodnie mody na świecie, które wyznaczają panujące trendy w modzie, które nastąpią wraz z nadejściem najbliższej wiosny. Wiosna i lato 2020 roku zapowiadają się kolorowo, ale w delikatnym wymiarze. Królować będą przygaszone pastele, w tkaninach najbardziej cenne będą subtelne i transparentne materiały. W sklepach pojawią się koronki, delikatne wzory, misterne marszczenia, kokardy, tiule, transparentne i zwiewne letnie sukienki.

Co będzie modne w nadchodzącą wiosnę i lato?

Modna kolorystyka w 2020 roku

Nadchodzące trendy zabiorą nas z powrotem do lat 70. Będą one widoczne nie tylko w damskiej garderobie, ale i w męskiej oraz w różnych akcesoriach i fryzurach. Lata te w zestawieniu z zwiewnością i delikatnością będą całkiem ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem. W 2020 roku modne będą pastele, które występować będą w opozycji do wcześniej panujących neonów. Hot kolorami będą lilaróż, baby blue, pudrowy róż, delikatny pomarańcz oraz cytrynowa żółć. Kolory te zaprezentowały się na wybiegach Gucciego, Lanvina i Max Mary.

Najbardziej trendy będzie kreacja w wydaniu total look, czyli jeden kolor zastosowany od stóp do głów. Modne będzie wykorzystanie także kilku odcieni i wybranie jednego mocnego akcentu w wybranym przez siebie akcesorium. Obok pasteli pojawią się również biel, jasne beże oraz kremowe odcienie.

Cechy wiosny i lata 2020 roku

Sezony te będą bogate w kokardowe zdobienia w codziennych strojach oraz wieczornych stylizacjach. Wykorzystanie kokardy będzie różnorodne, jako wiązanie paska od spodni z wysokim stanem, z weselną lub wieczorową sukienką czy jako dodatek do włosów, na szyję czy jako apaszka. Pojawiły się one na wybiegach Chanel i Erdem.