Matka Boża z Tihaljiny - obraz, który warto mieć w domu.

Wielu Polaków chętnie kupuje do swojego domu obrazy z wizerunkiem Matki Bożej, Jezusa Chrystusa lub świętych. Należy bowiem podkreślić, że obrazy religijne to dla wielu osób nie tylko kwestia estetyki, ale także wiary.  Jeżeli zastanawiamy się, jaki religijny obraz wybrać do swojego mieszkania to z pewnością powinniśmy rozważyć zakup obrazu zatytułowanego „Matka Boża z Tihaljiny” autorstwa Richarda L. Georga.

Dlaczego warto zakupić obraz „Matka Boża z Tihaljiny”?

Maryja to jedna z najważniejszych postaci biblijnych, dlatego obrazy z jej wizerunkiem są tak popularne. Obraz Matki Bożej z Tihaljiny jest przepięknym artystycznym wizerunkiem Maryi, dlatego też doskonale będzie prezentował się w honorowym miejscu naszego mieszkania. Warto przy tym podkreślić, że naprawdę wiele osób widząc wizerunek Pani z Tihaljiny zachwyca się Jej spojrzeniem, które jest niezwykle łagodne i wręcz przepełnione miłością i zrozumieniem. Rischard L. Georg tworząc wizerunek Matki Bożej Medjugorskiej pragnął, aby obraz ten mógł stać się dla wielu ludzi prawdziwą inspiracją i zachętą do szczerej i ufnej modlitwy i aby jak najwięcej osób zawierzyło Jej swe serca. Dzięki obrazowi namalowanemu przez George’a postać Matki Bożej z Tihaljiny została rozpowszechniona w wielu krajach. Bardzo wielu osób na całym świecie ten wizerunek Maryi kojarzy z Matką Boską Medjugorską. W Polsce wyłącznym dystrybutorem tego obraz jest Wydawnictwo Sumus. W księgarni Sumus możemy zakupić pięknie wykonane, wysokiej jakości obrazy religijne, które będą stanowiły doskonałą ozdobę domu każdego wierzącego katolika. Warto również zaznaczyć, ze obraz religijny taki jak np. wizerunek Matki Bożej z Tihaljiny to również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, dla której wiara ma w życiu bardzo duże znaczenie.

Matka Boża z Tihaljiny - obraz, który warto mieć w domu.

Matka Boża z Medjugorie – historia powstania znanego na całym świecie obrazu Maryi.

Bez wątpienia ciekawa i godna uwagi jest również sama historia powstania obrazu Matki Bożej Medjugorskiej. 21 – letni Richard R. Georg w 1988 roku odwiedził Medjugorie - miejsce objawień Matki Bożej, w tym czasie udał się również do położonej niedaleko miejscowości o nazwie Tihaljina. Miejsca te wywarły na artyście tak ogromne wrażenie, że postanowił pozostać w Medjugorie przez najbliższych kilka miesięcy. Było to dla niego bardzo szczególne doświadczenie. Georg zainspirowany słynną włoską rzeźbą „Matka Boska Niepokalana”, która znajduje się w wiosce Tihaljina, a dokładniej w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, zapragnął stworzyć obraz Maryi, który porwie serca i umysły ludzi, i który będzie tym samym stwarzał możliwość dostrzeżenia Bożego miłosierdzia i Bożej łaski. Po odbyciu pielgrzymki do Medjugorie i po wizycie we wsi Tihaljina twórca ten poświecił swoją artystyczną działalność ewangelizacji przez sztukę i tworzeniu dzieł, które unoszą umysł i serce do Boga. Można, więc powiedzieć, że wyprawa do miejsca objawień maryjnych w Medjugorie była dla Georga wydarzeniem, które miało bardzo duży wpływ na jego dalsze życie.