Różne odsłony sztucznych futer

Temat okryć wierzchnich w postaci futer zawsze wzbudza wiele kontrowersji. Jednak idealną alternatywą dla tych naturalnych są sztuczne. Sforsowały one całkowicie wybiegi modowe na całym świecie. Kobiety uwielbiają je z wielu powodów. Dają przede wszystkim bardzo dużo ciepła i pięknie prezentuję się w każdej stylizacji. Są po prostu niezwykle uniwersalne i bardzo mięciutkie.

Różne odsłony sztucznych futer

Imitacje futer w różnych odsłonach

Poza całkowitymi futrami, w szafie kobiet nie raz znajdują swoje miejsce futrzane kamizelki o długim włosie. Taka część garderoby może być czasami problematyczna, ponieważ powstają mało estetyczne kołtuny. Absolutnie nie oznacza to, że trzeba takie ubranie wyrzucić. Tak naprawdę do wyjścia z opresji wystarczy zwilżyć włosie na całej długości i z zapasem cierpliwości zabrać się za rozdzielanie włosów. Następnie pozostawia się kamizelkę do całkowitego wyschnięcia. Dopiero później można ją schować do szafy. Gdyby pojawiły się bardzo uporczywe fragmenty kołtunów, wystarczy je delikatnie odciąć. Pozostaje jeszcze kwestia prania futerek sztucznych – w grę wchodzi wyłącznie ręczne. Delikatnie odciska się nadmiar wody i pozostawia do wysuszenia, najlepiej w przewiewnym miejscu.

Futerka z krótkimi włosami

O wiele łatwiej zadbać o nienaganny wygląd futerek z krótkim włosiem. Ryzyko powstawania kołtunów jest właściwie minimalne. Jednak gdy już zdarzy się zabrudzenie lub poplątanie włosia, należy powstępować tak samo jak w przypadku futerek z długim włosiem. Warto ponadto znać patent na utrzymanie perfekcyjnej miękkości i puszystości ulubionego futerka. Pomogą w tym otręby. Wystarczające jest posypanie nimi ubrania i pozostawienia tak na 4 do 5 godzin. Następnie wytrzepuje się otręby z futerka i gotowe. Po sezonie zimowym nie wolno chować futer do foliowych pokrowców, ani żadnych innych. Powinno swobodnie wisieć w szafie i czekać na kolejny sezon – najlepiej mając dużo wolnego miejsca. W przypadku, gdy nie jest się do końca przekonanym, jak dbać o futerko, można je oddać do czyszczenia profesjonalistom.