Seksuolog w Krakowie - z jakimi problemami warto się do niego udać?

Terapia seksuologiczna to w ostatnim czasie forma leczenia, po którą sięga coraz więcej osób. Dzieje się tak, ponieważ stopniowo problemy związane z życiem seksualnym przestają być tematem tabu, a sam seks stanowi niezwykle ważny element naszego życia i szczęśliwej relacji w związku. Dlatego też możliwość szybkiego postawienia trafnej diagnozy pozwala na sprawny powrót do zdrowia i do pełnego czerpania z codziennego życia. Warto dowiedzieć się, na czym polega pierwsza wizyta u seksuologa i z jakimi problemami można się do niego zwrócić, aby wyleczyć różnego rodzaju dolegliwości.

Seksuolog w Krakowie - z jakimi problemami warto się do niego udać?

Czym zajmuje się seksuolog?

W Krakowie seksuolog z odpowiednimi kwalifikacjami to osoba, które pomaga rozwiązać różnego rodzaju problemy związane ze sferą życia seksualnego nie tylko każdej pary, ale przede wszystkim każdego człowieka. Dlatego nie należy obawiać się wizyt w gabinecie bez towarzystwa partnera. Jeśli seksuolog uzna, że dany problem wymaga wspólnego omówienia lub dotyczy drugiej osoby, z pewnością zasugeruje dodatkową rozmowę. Z tego powodu warto wspomnieć, że seksuolodzy w Krakowie bardzo często zajmują się takimi dolegliwościami jak:
- zaburzenia erekcji,
- brak orgazmu,
- odczuwanie dolegliwości bólowych podczas stosunku,
- nadmierny popęd seksualny,
- seksoholizm,
- brak odczuwania popędu seksualnego,
- awersja do stosunków seksualnych,
- przedwczesny wytrysk,
- lęki pojawiające się podczas czynności seksualnych,
- uzależnienie od masturbacji.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wizyta u seksuologa w Krakowie nie jest przeznaczona tylko dla dorosłych. Z powodzeniem może z niej również skorzystać młodzież, która zmaga się z różnego rodzaju problemami - wówczas dobrym pomysłem będzie uświadomienie dziecka, że na jego dolegliwości można znaleźć odpowiednie rozwiązanie, a sama wizyta u seksuologa w Krakowie nie jest żadnym powodem do poczucia wstydu czy wszechogarniającej nieśmiałości. Podczas pierwszej wizyty niepełnoletni pacjenci zazwyczaj przychodzą w towarzystwie rodziców, ale często okazuje się, że seksuolog na późniejszym etapie przyjmuje tylko pacjenta, aby zapewnić mu większą prywatność i zachęcić tym samym do rozmowy.

Jak wygląda leczenie u seksuologa?

Lekarz seksuolog może prowadzić z pacjentem terapię polegającą na analizie poszczególnych problemów i na próbie znalezienia ich źródła. Oprócz tego niekiedy stosuje się również farmakologię, która w połączeniu z pracą nad innymi czynnikami pozwala na szybsze osiągnięcie pierwszych efektów. Warto jednak wspomnieć, że w przypadku takiego lekarza jak seksuolog kraków jest jednym z miejsc, w których pojawiają się osoby z różnymi dolegliwościami i ich źródłem, co sprawia, że nie da się oszacować czasu trwania całej terapii. Ponadto lekarz seksuolog może zlecić dodatkowe badania, które pomogą ustalić ewentualną przyczynę problemów lub w pełni wykluczyć kwestie zdrowotne. W Krakowie doświadczeni i wykwalifikowani lekarze seksuolodzy przyjmują pacjentów między innymi w Gabinetach Rozwoju, do których mogą zgłosić się nie tylko osoby zmagające się z fizycznymi dolegliwościami, ale także ludzie próbujący odnaleźć się po rozstaniu czy innych tragicznych wydarzeniach.