Soczewki do noszenia w trybie ciągłym – co warto o nich wiedzieć?

Soczewki kontaktowe to coraz nowocześniejsze produkty okulistyczne, które oferują znacznie lepsze właściwości i możliwości niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jednym ze szczególnie wartych uwagi rozwiązań są obecnie szkła przeznaczone do noszenia w trybie ciągłym, czyli coraz popularniejsze soczewki całodobowe. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących w trybie zmianowym, rodziców małych dzieci oraz ludzi często podróżujących. Co warto wiedzieć o tego typu produktach i jakie soczewki wybrać na początek?

Soczewki całodobowe i ich charakterystyka

Na rynku soczewek kontaktowych dostępnych jest kilka podstawowych rozwiązań, które między sobą różnią się nie tylko właściwościami, ale także trybem noszenia. Soczewki jednorazowe są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym, a po zdjęciu należy je wyrzucić i następnego ranka zastąpić nową parą. Szkła miesięczne mogą być użytkowane przez 30 dni, ale tylko w trybie dziennym – wieczorem zdejmujemy je, czyścimy i odkładamy do pojemnika; następnego dnia sięgamy po tę samą parę. Soczewki całodobowe to natomiast rozwiązania, które mogą być noszone na okrągło, przez całą dobę, w okresie 30 dni.

To ostatnie rozwiązanie budzi szczególne zainteresowanie wśród zwolenników tej nowoczesnej metody korekcji wzroku. Soczewki całodobowe są niezwykle wygodne, nie muszą być czyszczone i konserwowane oraz pozwalają cieszyć się doskonałą jakością i ostrością widzenia o każdej porze dnia i nocy. Aby czerpać maksimum korzyści z ich wyboru, konieczny jest jednak zakup dobrej jakości szkieł, które będą nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia i higieny naszych oczu. To ostatnie ma bowiem szczególne znaczenie w przypadku szkieł, które będziemy nosili przez okrągły miesiąc.

Soczewki do noszenia w trybie ciągłym – co warto o nich wiedzieć?

Purevision soczewki na dzień i noc, czyli jakie cechy powinny posiadać szkła całodobowe?

Znakomitym reprezentantem kategorii soczewek całodobowych są purevision soczewki na dzień i noc uznanej w branży okulistycznej marki Bausch&Lomb. Są to nowoczesne szkła kontaktowe wykonane z miękkiego, silikonowo-hydrożelowego materiału o nazwie Balafilcon A, który gwarantuje najwyższy komfort korzystania ze szkieł. Zastosowana w nich technologia ComfortMist pozwoliła na uzyskanie ultracienkich soczewek, które idealnie dopasowują się do rogówki oka każdego użytkownika sprawiając, że purevision soczewki na dzien i noc są praktycznie niewyczuwalne podczas użytkowania.

Ogromnym atutem tego produktu jest technologia High Definition (HD), która gwarantuje idealnie ostre widzenie bez efektu halo i olśnienia, co docenią w szczególności kierowcy oraz osoby dużo czasu spędzające przed ekranami urządzeń elektronicznych. Optymalna przepuszczalność tlenu chroni oczy przed wysuszeniem oraz sprawia, że korzystanie ze szkieł całodobowych jest w pełni bezpieczne dla ich zdrowia i komfortu. Soczewki purevision są dostępne zarówno w wersji do korekcji krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności. Z ich zalet skorzystają także osoby starsze cierpiące na presbiopię oraz ludzie poszukujący skutecznej i nowoczesnej metody korekcji astygmatyzmu.