Domowe sposoby na poprawnie wyglądu dłoni.

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Aby nasze dłonie dobrze się prezentowały to wcale nie musimy wydawać na nie fortuny. Wystarczy skorzystać z domowych produktów. Naturalne kosmetyki to często najlepsze rozwiązanie, dlatego warto ich używać.

Domowy piling.

Domowy piling można wykonać z takich produktów jak np.: sól, cukier, fusy z kawy, otręby bądź płatki owsiane. Do wybranego składnika wystarczy dodać wodę, krem do rąk bądź oliwę i piling gotowy. Aby spełnił on swoją funkcję należy wmasować go w dłonie, a następnie po upływie kilku minut zmyć za pomocą ciepłej wody. Po wykonaniu takiego pilingu warto nałożyć na dłonie krem.

Domowe maski na przesuszoną skórę dłoni.

Dla wielu kobiet skutecznym sposobem na odżywienie przesuszonej skóry okaże się z pewnością maseczka przygotowana z dwóch ugotowanych ziemniaków i łyżeczki masła. Masło można zastąpić żółtkiem i 2 łyżkami mleka. Przygotowaną, jeszcze ciepłą maseczkę należy rozłożyć na dłonie (warto zastosować dość grubą warstwę). Następny krok to zabezpieczenie dłoni folią spożywczą, ma to na celu utrzymanie ciepła. Po upływie pół godziny należy usunąć okład i umyć ręce ciepłą wodą.

Domowe sposoby na poprawnie wyglądu dłoni.

Inną, ale równie doskonała maseczką będzie bez wątpienia maseczka z siemienia lnianego. Przepis na nią jest niesłychanie prosty: 2 lub 3 łyżki siemienia lnianego zalewamy niewielka ilością wrzątku, mieszamy i gotowe. Teraz wystarczy tylko powstałą maź nałożyć na dłonie i owinąć je gaza i folia spożywczą. Taką maseczkę należy zmyć za pomocą ciepłej wody po upływie 30 minut od momentu nałożenia.

Ostatnia, ale równie prostą w wykonaniu maseczka jest maseczka z żółtka, dwóch łyżeczek serka homogenizowanego i kilku kropli oliwy. Aby uzyskać pożądany efekt, taką masę wystarczy trzymać na dłoniach przez kwadrans.

Domowe sposoby na plamy i przebarwienia pojawiające się na dłoniach.

Aby pozbyć się plam i przebarwień wystarczy wymoczyć dłonie w wodzie z sokiem z cytryny. Zamiast tego można również wetrzeć w nie kwasek cytrynowy. Świetnie sprawdzą się również plasterki ogórka, które zostawimy na dłoniach na okres od 15 do 20 minut. Innym sposobem może być także mikstura przygotowana z soku połowy cytryny i 3 łyżek podgrzanego miodu, pozostawiona na dłoniach przez kwadrans.