Jaki makijaż wybrać na wesele?

Wesele to uroczystość, na której każdy gość niezależnie od pełnionej funkcji chce się czuć elegancko. Kobiety zwracają uwagę na dobór odpowiedniego stroju, fryzury, ale i makijażu. Powinien wyróżniać się od tego, który nosimy na co dzień i być bardziej trwały, by przez całą imprezę prezentować się nienagannie. Jeśli czujemy się na siłach bądź do makijażystki nam nie po drodze warto dowiedzieć się jakie triki makijażowe zastosować oraz jakie kosmetyki zagwarantują nam piękny weselny make up. Wiele współczesnych sal weselnych jest oświetlanych punktowo wraz z sztucznym dymem coraz częściej się pojawiającym makijaż powinien być bardziej intensywny, by zwyczajnie nie wglądać blado. Tutaj nie ma się co martwić o ilość nałożonej pomadki, cieni do powiek czy eyelinera. W tej sytuacji im więcej, tym lepiej. Jak zatem powinien wyglądać makijaż weselny? Oto kilka praktycznych wskazówek, dzięki  którym makijaż będzie trzymał przez całą noc.

Makijaż na wesele musi być trwały

To, czym w pierwszej kolejności powinien się charakteryzować makijaż weselny to trwałość. W czasie zabawy skóra szybciej się poci, co naraża makijaż na szybkie spłynięcie, pozostawiając na twarzy nieestetyczny efekt. Warto więc zastosować kosmetyk, który przedłuży trwałość. Jest nią baza. Na rynku dostępne są bazy pod podkład, pod cienie do powiek, które nakłada się na skórę przed nałożeniem kosmetyku właściwego. Baza sprawia, że skóra staje się jedwabista, gładka i utrwala nałożony kosmetyk. Bazę należy dobrać pod odcień własnej skóry. Innym kosmetykiem utrwalającym weselny makijaż jest fixer. To produkt w sprayu, którym spryskuje się na gotowy makijaż. Kosmetyk ten scala wszystkie nałożone wcześniej warstwy i przedłuża trwałość na kilka godzin. Warto również stawiać na wodoodporne kosmetyki, które są bardziej trwalsze.

Jaki makijaż wybrać na wesele?

Praktyczne porady makijażowe

Do najbardziej sprawdzonych rodzajów makijażu zaliczyć można mocne, kocie oko, który wykonuje się przy użyciu neutralnych cieni do oczu, grafitowych bądź czarnych cieni do powiek, czarnej kredki do oczu, pomadki w jasnym kolorze, a także podkład, puder i rozświetlacz. Dobrze prezentują się również czerwone usta, rozświetlona twarz, kolorowe cienie do powiek czy ciemne usta.