Jaki pies dla dziecka?

Jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych są psy. Jeśli trafiłeś na ten artykuł prawdopodobnie zastanawiasz się nad adopcją psa lub jego kupnem, ale nie jesteś pewien jakie rasy są najbardziej przyjazne dzieciom. W naszym poradniku dostaniesz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania, a także dowiesz się kiedy jest najlepszy moment na zakup nowego futrzanego przyjaciela do domu.

Kiedy kupić psa?

Kupowanie psa może być trudne, nie powinno być pochopną decyzją. Zaplanuj swoją decyzję mądrze i rozważ wszystkie aspekty posiadania psa. Jeśli Twoje dzieci często przebywają w domu i tęsknią za stałym towarzyszem, najlepszym czasem na adopcję nowego zwierzaka są zazwyczaj wakacje. Dzieci mają wolne od szkoły, pogoda jest przyjemna i jest wiele aktywności, które można robić rodzinnie, np. spacer nad jeziorem. Dla nowego psiaka wprowadzenie do środowiska będzie bardzo ważne, chociaż prawdopodobnie dla niego jeszcze ważniejsza będzie kąpiel w jeziorze. Kiedy adoptujesz psa i wprowadzasz go do swojego życia, powinieneś to robić, pamiętając o wszystkim, co może wydarzyć się w niedalekiej przyszłości. Jeśli w najbliższym czasie planujesz przeprowadzkę, lepiej wstrzymać się z decyzją. Adopcja psa jest jedną z poważniejszych decyzji w życiu dla wielu z nas, dlatego jego zakup powinien być solidnie przemyślany.

Jaki pies dla dziecka?

Jaką rasę psa wybrać?

Małe psy

Większość rodziców, nawet jeśli mają duże podwórko, zazwyczaj kupuje małego psa i to nie bez powodu. Są posłuszne, niedrogie i mają idealny rozmiar do małych pomieszczeń mieszkalnych. Im mniejsze dziecko, tym pies powinien być łagodniejszy. Zwierzę tolerancyjne i cierpliwe, które lubi dzieci, sprawdzi się w każdym domu. Do takich psów możemy zaliczyć między innymi Mopsy, Bichon Frise lub Yorkshire Terrier.

Psy średniej wielkości

Nie należy skreślać trochę większych psiaków. Jednak warto się nad nimi zastanowić w momencie, kiedy dzieci są już odchowane. Psy czerpią wiele radości, a zwłaszcza młode oczekują stałej zabawy. W przypadku małych dzieci (do 5 lat) moglibyśmy się obawiać, że nasz nowy futrzak niechcący je przewróci, co może doprowadzić do lekkich obrażeń, czego jako rodzic chcemy uniknąć. Jeśli masz pewność, że dziecko jest już na tyle duże i silne to warto zastanowić się nad wyborem Beagle, Golden Retrievera lub Boksera - są to przyjazne psiaki, które znane są niesamowitych relacji z dziećmi.