Dlaczego warto brać udział w konkursach?

Znasz to uczucie, gdy na chwilę przed ogłoszeniem wyników konkursu czujesz przyspieszone bicie serca i nutę podekscytowania? Adrenalina sięga zenitu, a nagroda potrafi skutecznie zmotywować do dalszego działania. To główny powód, dla którego warto brać udział w konkursach. A jest ich tysiące – zarówno w sieci, jak i w lokalnej społeczności.

Prezentacja swoich talentów

Większość konkursów wymaga wykonania jakiegoś zadania. Przeważającą część zabawy stanowią konkursy dedykowane konkretnym grupom. W takich zabawach biorą udział mniej lub bardziej doświadczeni kucharze, sportowcy, osoby piszące wiersze czy wciągające opowiadania. Udział w takim przedsięwzięciu to doskonała okazja do prezentacji swoich umiejętności. Nawet jeśli nie uda się zdobyć głównej nagrody, sama możliwość udziału może otworzyć kolejne drzwi, za którymi czeka szansa na rozwój i prezentację talentu szerszej publice.

Nawiązanie kontaktów

Często na drodze konkursowej można napotkać osoby, które podzielają wspólne pasje i poglądy. Udział w konkursie stwarza świetną okazję na poszerzenie swoich kontaktów o osoby z branży. To bezcenne móc wymieniać się doświadczeniem i uczyć się nowych rzeczy od innych. Wymiana poglądów pozwoli dostrzec własne błędy i szybko je skorygować. Wielokrotnie efektem końcowym takich działań jest możliwość zabłyśnięcia swoją wiedzą, dzięki czemu inni postrzegają Cię jako autorytet.

Nagrody!

Oczywistym powodem, dla którego warto brać udział w zabawach konkursowych, są atrakcyjne nagrody. Dla wielu to główny impuls, dla którego są w stanie wykonać najbardziej wymagające zadanie – wizja zdobycia czegoś wartościowego to ważny czynnik motywujący na drodze do zwycięstwa. Taka postawa bardzo dobrze odbija się w życiu codziennym, mobilizując do podejmowania nieoczywistych działań, z których wynika szeroki pakiet korzyści (nie tylko materialnych).

Dlaczego warto brać udział w konkursach?

Nie masz nic do stracenia

Jest to stwierdzenie absolutnie zgodne z prawdą. Biorąc udział w dowolnym konkursie można jedynie zyskać. Oczywiście, trzeba dać coś od siebie i poświęcić na to czas. Ale czy można uważać ten czas za stracony? Wielu może uznać to za marnowanie cennych minut, ale znakomita większość jednogłośnie odpowie, że czas przeznaczony na rozwój z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Gdzie szukać konkursów

Istnieje w sieci miejsce, gdzie można wziąć udział w konkursach z wielu dziedzin. Na stronie sledzimykonkursy.pl zgromadzono liczne zabawy konkursowe z różnych dziedzin. Do wygrania są zarówno zestawy kosmetyków, gadżety, akcesoria kuchenne i garnki, jak i wysokiej klasy sprzęt elektroniczny. W witrynie dokładnie oznaczono ile dni pozostało do końca danego konkursu, jest również opcja przefiltrowania zabaw w wariancie tych, które kończą się w najbliższym czasie. Wszystkie konkursy pogrupowano w kategorie (m. in. sms, fotograficzne, kulinarne czy przez media społecznościowe), dzięki czemu każdy szybko odnajdzie coś, w czym z pewnością chętnie weźmie udział. Chcesz zaryzykować, świetnie się bawić i zdobyć główną nagrodę? Wykonaj zadanie i poczekaj na ogłoszenie wyników!