Wyposażenie domu – o czym warto pamiętać?

Wyposażenie domu to spore wyzwanie. Zawiera w sobie nie tylko zakup odpowiednich mebli, sprzętów, ale i różnego rodzaju akcesoria, bez których codzienne funkcjonowanie jest dość utrudnione. Właściwie urządzone mieszkanie wpływa na poziom komfortu mieszkańców, ale i pozytywny nastrój. Praktycznie w każdym domu istnieje podział na główne pomieszczenia takie jak kuchnia, łazienka, salon czy sypialnia. Każde z nich potrzebuje odpowiedniego umeblowania, np. w łazience powinien znajdować się regał łazienkowy, lustro, szafka wraz umywalką, toaleta, prysznic czy wanna oraz szereg akcesoriów niezbędnych do jej użytkowania. O czym zatem pamiętać urządzając każde z tych pomieszczeń?

Wystrój kuchni – meble kuchenne, sprzęty AGD i inne

Kuchnia nie bez powodu nazywana jest sercem całego mieszkania. To miejsce, w którym przyrządzane są posiłki, napoje oraz spędza czas z rodziną na wspólnym jedzeniu. Jej odpowiednie wyposażenie jest niezbędne, by móc w pełni z niej korzystać. Na początku należy wyjść od właściwego dobrania mebli kuchennych pod posiadaną przestrzeń, dobór szafek, systemów oraz sprzętu AGD. Jeśli w kuchni przewidziana jest również jadalnia wówczas należy zadbać o zakup stołu i krzeseł. Kuchnia bez wyposażenia jest bezużyteczna. Dlatego warto zadbać o wszystkie przedmioty kuchenne takie jak zestaw garnków, patelnia, naczynie do pieczenia, komplet noży, deska do krojenia, przybory kuchenne, komplet talerzy oraz misek, kubki, szklanki, kieliszki, sztućce czy czajnik. To bazowe akcesoria, o które warto zadbać jeszcze przed przeprowadzką w nowe miejsce.

Wyposażenie domu – o czym warto pamiętać?

Łazienka – regał łazienkowy, sanitariat i akcesoria łazienkowe

W niektórych mieszkaniach czy domach łazienka stanowi jednocześnie funkcję do mycia, jak i do załatwiania własnych potrzeb fizjologicznych. Zdarzają się miejsca, gdy łazienka i WC stanowią odrębne pomieszczenia. Mimo to ich wyposażenie jest bardzo zbliżone. W łazience znajdować się powinien regał łazienkowy, szafka z umywalką, wc, prysznic lub wanna (albo jedno i drugie, jeśli przestrzeń na to pozwala), czasami bidet, lustro oraz różnorodne akcesoria łazienkowe takie jak np. uchwyt na papier, szczotka toaletowa, pojemnik na mydło/mydelniczka, kubek na szczoteczki itp.

Salon lub salon z sypialnią

W większych domach czy mieszkaniach przestrzeń na salon jest osobna od powierzchni sypialnianej. W małych mieszkaniach często salon pełni funkcję również sypialni. Zatem od tego zależy jak będzie wyglądało jego wyposażenie. W każdym salonie najczęściej występuje sofa/łóżko rozkładane w zależności od potrzeb, stolik kawowy, fotel/szezlong, kominek, szafka pod bądź na urządzenia RTV, które również znajdują się w wyposażeniu. Bywa, że w niektórych salonach spotkać można stół z krzesłami, pełniąc jednocześnie rolę jadalni. Sypialnia to przede wszystkim miejsce, w którym największe znaczenie odgrywa łóżko, szafa, szafki nocne, lampki nocne, czasami toaletka czy biurko. Tutaj w wyposażeniu pierwsze skrzypce odrywają takie rzeczy jak kołdra, poduszki, pościel, prześcieradło czy koce, o które należy zadbać jeszcze przed przeprowadzką.