Ombre, czy sombre? Czym się różnią?
Chęć zmiany koloru włosów pojawia się u kobiet dość regularnie. Istnieją trendy, które szturmem zdobyły uznanie Pań na całym świecie. Do takich należy farbowanie ombre i sombre. Czym różnią się one od siebie? Który trend pojawił się wcześniej? Który jest lepszy dla włosów? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych ciekawostek znajdziecie Państwo w niniejszym artykule.
Koloryzacja ombre
Pierwsza pojawiła się moda na koloryzację ombre. W tym przypadku włosy u nasady mają ciemniejszy kolor, ten niżej jaśniejszy. Powstaje efekt wyraźnego przejścia, jest o wiele bardziej widoczny niż w przypadku sombre. Najczęściej dokonuje się tutaj łączenia kolorów w odcieniach brązu z jasnym blondem. Panie, które wolałyby uniknąć tak widocznego efektu, wybierają delikatniejszą formułę. Choć tak naprawdę jest to uzależnione od wyjściowego koloru włosów. Ombre jest polecane przez stylistów dla brunetek, ponieważ powstały kontrast lepiej współgra z naniesionym kolorem blond. W przypadku dużej ilości włosów, przed wykonaniem koloryzacji ombre, wskazane jest ich dokładne wycieniowanie. Głównym założeniem tego rodzaju stylizacji jest bowiem nadanie całej fryzurze pożądanej lekkości i dziewczęcego wyglądu. Niewskazane są różnego rodzaju ciężkie grzywki oraz prosta linia włosów.
Charakterystyka koloryzacji sombre
Zdecydowanym przeciwieństwem powyższej stylizacji jest sombre. To rozwiązanie jest dedykowane kobietom, które nie są zwolenniczkami widocznych kontrastów w koloryzacji włosów. W sombre włosy u nasady pozostają w naturalnym kolorze, natomiast rozjaśnienie końcówek następuje o maksymalnie 2 tony. Dzięki temu końcowy efekt przypomina w pełni naturalny. Na taki zabieg decydują się najczęściej Panie o jaśniejszym kolorze włosów, ceniące nieznaczną zmianę kolorytu. Główną zaletą obu rodzajów koloryzacji – ombre i sombre – jest czas utrzymywania się efektów. Może on utrzymać się nawet do 2-3 miesięcy. To bardzo dobra wiadomość dla osób, którym obowiązki nie pozwalają na częstsze wizyty u fryzjera.