Najmodniejsze dodatki na wiosnę 2020

Trendy w branży modowej zmieniane są błyskawicznie. Bywa, że gdy jedne zostają oddawane do lamusa wychodzą kolejne, które królowały już kiedyś i znów zaczyna się ich odrodzenie. Warto wiedzieć jakie dodatki będą królowały w nadchodzącą wiosnę, by wpasować się w trendy podyktowane przez światowe sławy projektantów.

Frędzle na pierwszym planie

Zwykle frędzle przywołują do stylu boho i vintage, jednak teraz wchodzą one na główny tor modowego szlaku. Będą najmodniejszym dodatkiem na wiosnę 2020 roku. Najbardziej trendy będą te na torebkach i plecakach. Takie dodatki wyglądają naprawdę stylowo i oryginalnie, trend ten pokochało już wiele fashionistek. Frędzle łączą się z takimi materiałami jak zamsz czy nubuk, jednak pojawiły się one także z plecionymi koszykami, co zaprezentował Simon Porte Jacquemus. Topowe będą także torby plażowe z długimi strzępami, które wykorzystać można nie tylko na plażę.

Najmodniejsze dodatki na wiosnę 2020

Nakrycia głowy inspirowane latami 80.

W słoneczne dni prawdziwym ukojeniem mogą być nakrycia głowy. W nadchodzącym sezonie bardzo modne będą kapelusze inspirowane latami 80., co można było dostrzec na wybiegach u Marca Jacobsa czy Sainta Laurenta. Takie kapelusze będą niezwykle eleganckim dodatkiem do różnych strojów, a wszystko to za sprawą szerokiego, opadającego na oczy rondla.

W trendach znajdą się także kapelusze, będące totalnym przeciwieństwem tych z lat 80. Mowa tu o kapeluszach słomkowych. Zostały one zaprezentowane na pokazach Chanel czy Valentino. Urlop bez tego rodzaju kapelusza nie może mieć miejsca.

Asymetria w biżuterii

W trendach biżuteryjnych królować będzie ekstrawagancja i niebanalne rozwiązania. W trendach pojawiają się zaskakujące propozycje dla minimalistów, a mianowicie połyskujące dodatki, w asymetrycznym zestawieniu. Dopasowane kolczyki będą mogły odpocząć w tym sezonie. Warto decydować się na ozdoby na sztyfcie z długimi akcesoriami, sięgającymi nawet do linii ramion. Akcesoria te idealnie współgrać będą z trendami fryzjerskimi, czyli warkoczami i włosami, które będą zaczesywane na uszy.