Domowe sposoby na przebarwienia

Przebarwienia na twarzy, czy innych częściach ciała nie są mile widziane. Dlatego, gdy tylko je zauważamy, należy natychmiast znaleźć skuteczny sposób na pozbycie się ich. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że idealnym środkiem jest…natka pietruszki. Swoje właściwości dla urody zawdzięcza zawartości witaminy C, żelaza i innych dobroczynnych składników. Regeneruje i wybiela, co w przypadku przebarwień jest kluczowe.

Domowe sposoby na przebarwienia

Sposoby na przebarwienia

Skóra skłonna do przebarwień powinna być każdorazowo zabezpieczana przed działanie promieni słonecznych. Nakładanie kremów z odpowiednim filtrem jest więc podstawą. Powinno się go nakładać na dekolt, szyję i oczywiście twarz. Jeżeli jednak zdarzy się o tym zapomnieć, nic straconego. Wystarczy zdobyć natkę pietruszki i zrobić z niej specjalny tonik o właściwościach wybielających. Do tego celu wystarczy łyżka posiekanej natki zalana wrzątkiem. Otrzymaną miksturę należy przecedzić i przechowywać w lodówce. Powinno się przemywać nią przebarwione miejsca dwa razy – rano i wieczorem. W taki sam sposób można pozbyć się również piegów, które niekiedy nam się po prostu nie podobają.

Efekty maseczki z natki

Oczywiście nakładanie maseczki może być zastąpione okładami z listków natki. Wówczas należy jedynie zadbać o ich nawilżanie, sprawdzi się tutaj między innymi zwykły tonik. Niezależnie od stosowanej formy, najważniejsze są efekty. A te naprawdę występują dość szybko. Warunkiem jest naturalnie prawidłowe przeprowadzenie całego zabiegu. Wszystko jak najbardziej jest uzależnione od stopnia przebarwień, wiadomo, że te mniej widoczne znikają znacznie szybciej. Tak zwana kuracja pietruszkowa to nie wszystko, podczas jej stosowania należy odpowiednio zabezpieczać skórę przed słońcem. Doskonałe do tego celu okazują się specjalne kremy, nazywane potocznie blokerami, można je stosować przez cały rok. Najbardziej wskazane są jak najbardziej latem, kiedy upalne dni mogą dać się w kość naszej skórze. W każdym przypadku, kiedy przebarwienia nabierają dziwnych kształtów, powinien obejrzeć je lekarz.