Czym powinien się charakteryzować makijaż sylwestrowy?

Sylwester za pasem, a wraz z nim wiele kobiet zaczyna zastanawiać się na jaki makijaż postawić w tę ostatnią noc roku. Makijaż sylwestrowy powinien się charakteryzować wyrazistością i zachwycać wszystkich wokoło. To idealny moment na wszelkie brokaty, mocno czerwone usta i czarną kredkę. Oto kilka propozycji sylwestrowych make-upów.

Mocny kolor ust

Sylwester to doskonała okazja do mocniejszego podkreślenia ust. Taki makijaż z pewnością przykuje uwagę wszystkich wokoło. Jest on odpowiedni zarówno dla brunetek, jak i blondynek. Taki make-up rozpoczynamy od kryjąco-rozświetlającego podkładu, korektora oraz highlightera umieszczonego na kości policzkowe. Następny krok to położenie na ustach najmocniejszego odcienia czerwonej bądź pomarańczowo-czerwonej pomadki. Koniec makijażu kończy utrwalenie brwi i wytuszowanie rzęs.

Czym powinien się charakteryzować makijaż sylwestrowy?

Błysk na powiece

Karnawał to czas na brokaty i cekiny nie tylko w strojach i dodatkach, ale i w makijażu. Świetnie sprawdzą się na powiekach i kościach policzkowych. Gwiezdny pył w połączeniu z sukienką koktajlową czy eleganckim kombinezonem będzie strzałem w dziesiątkę na Sylwestrową Noc. Tego typu make-up rozpoczyna się od nałożenia matującego podkładu, zaznaczenia kości policzkowych za pomocą bronzera oraz umieszczenia na ruchomej części powieki błyszczący cień z brokatem. Można go również przeciągnąć pod linię łuku brwiowego. Do tego warto dołączyć kreskę namalowaną eyelinerem przy linii rzęs oraz pomalować usta na naturalny odcień.

Smoky eyes

Kobiety, które lubią podkreślać oczy powinny zdecydować się na smoky eyes. W Sylwestrowy wieczór najlepiej prezentuje się ten rodzaj make-upu lekko przydymiony. Do wykonania tego makijażu niezbędne jest wykonturowanie za pomocą cienia oko. Na górną i dolną część powieki nałożyć należy cień w średnim odcieniu, a na ruchomą część nałożyć ciemniejszy cień, przeciągając go subtelnie po skosie w górę, w kierunku skroni. Wykończyć ją najlepiej kreską zrobioną eyelinerem, wytuszowaniem rzęs i dopasowaną stylizacją brwi.